| SmecheruDeLaCraiova a întrebat:

De ce filozofii de la filologie nu sunt buni prieteni cu științele exacte precum marii filozofi de pe vremuri?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Pentru că ei se ocupă în a învăța pe ei și pe alții ce au spus filosofii importanți, curentele filosofice, adică multă toceală...Mai greu cu realismul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că filologia e o glumă proastă şi cunosc persoane de profil real care se descurcă mai bine la literatură sau istorie.
(Îți spune asta cineva care a fost un an la filo.)

| 1231242 a răspuns:

Pentru ca majoritatea dintre ei, printre care si eu, nu am vrut sa dam bac-ul la mate si ne-sm dus la filolaughing