| Dima_Ionel_1994 a întrebat:

Cine imi poate spune cum se calculeaza media la BAC.

Răspuns Câştigător
| adelinna21 a răspuns:

Aduni notele obtinute si la imparti la 3.trebuie sa ai media obtinuta minim 6, dar daca ai la vreo materie sub 5 sa stii ca dai in toamna.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aduni notele primite (cel putin 6 la fiecare) si imparti la cite materii ai. 3? Pe vremuri, cind scoala era usoara, se dadeau 5-6 probe, plus o lucrare de diploma la liceele de specialitate.
Cu media de admitere e alta povste, unde se tine cont si de media generala din liceu.

| anca377 a răspuns:

Toate notele ipartite la cate sunt si trebuie sa fie peste 6 altfel nu iei bacu