| florydumi a întrebat:

Cine poate sa imi spuna si mie unde pot face o sesizare mai serioasa si care sa aiba si rezultate in legatura cu teza la matematica a fiului meu.este clasa aVa si a dat azi prima teza la matematica, cea de la lb rom a fost amanata la sesizarile parintilor pe motiv ca inca nu sunt pregatiti copii deoarece dna prof este si inspector si nu ajunge la ore, de la inceputul anului scolar nu au facut decat 6 ore de lb rom.La matem profesoara lor s-a imbolnavit si dupa 3 sapt a venit o alta doamna de 74 de ani sa le predea,nu are rabadare cu copii, ii face prosti si tampiti, si au ramas foarte mult in urma cu materia iar azi la teza au avut 2 subiecte a cate 1 punct cu exercitii care nu au fost predate la clasa(ecuatiile),copii i-au spus prof si raspunsul dansei a fost ceva de genul"si ce dracu sa va fac eu voua, bagati-va meditator".Tin sa mentionez ca fiul meu este un copil f bun(fara modestie), in clasele primare a avut numai f bine iar pana in prezent are 24 de note de 10 si atat.4 din ei la matematica, cu dna prof care este bolnava.cu directorul am incercat sa stau de vorba si mi s-a spus scurt "asta e sistemul si astia sunt profesorii,nu pot face nimic".ma intreb chiar nu se poate face nimic, chiar asa am ajuns ca la sedinta cu parintii diriginta sa ne dea raspuns la nemultumirile noastre "cine are bani iese in fata, banul primeaza"daca mai este cineva in situatia mea si daca a reusit sa rezolve ceva undeva va rog mult sa ma indrumati si pe mine.multe multumiri.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face o reclamatie la Inspectoratul Scolar Judetean.