| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cine stie ce se va da la bilingv engleza la proba scrisa in satu mare 2012?
Adica ceva model.
Fundita

5 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Anul trecut/acum 2-3 ani au fost 30-40 de întrebări cu răspuns grilă. Au fost foarte simple.Erau gen: pune verbul x la viitor, şi aveai variante; sau sinonimul cuvântului y. la proba orală trebuia să descrii o imagine, care o nimereai. Aşa a fost 'pe vremea mea', acum cred că o să fie la fel.

| Ralucaaa6 a răspuns:

Nu exista bilingv engleza pentru satu mare, e acelasi peste tot. Oricum o sa se dea mult din verbe si din timpuri.De obicei sa-u dat grile, deci nu-ti face griji nu o sa fie greu happy

| Dadoutza a răspuns:

O sa iti dea intrebari cu raspuns grila adica A B C si tu alegi raspunsul corect. Vei avea 30 de intrebari. Nu este greu

| Andreiuşu a răspuns:

Nu există un model de subiecte... Mai bine învaţă tu ce trebuie şi nu o să ai suprize! Nu e greu, doar să vadă dacă ai idee despre acea limbă.

| yrrrtw a răspuns:

De fapt sunt 60 de intrebari A B C, sunt si foarte multe capcanehappy sunt conditionale, verbe modale, sinonime, antonime, nimic complicat dar trebuie sa citesti cu foarte mare atentie.