| Krystal2345678 a întrebat:

Cu ce medie se intra la liceul de muzica Carmen Sylva Ploiesti si ce probe se dau. (in ce consta ele daca trebuie sa stiu sa cant la un instrument etc.). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TheTimeKiller a răspuns:

La acest liceu nu iti trebuie medie. Trebuie doar sa mergi la niste cursuri organizate in fiecare sambata, in care te pregateste pentru probele ce urmeaza sa le dai. De exemplu la desen, iti va preda teoria pe care trebuie sa o sti si sa desenezi ceva. La muzica daca stii sa canti la un instrument esti ca si intrata, doar ca trebuie sa ai teoria invata. Deci ai putea sa te pregatesti serios in desen/muzica(daca nu te-ai pregatit inca). Cursurile, din cate stiu eu se vor organiza din luna martie in fiecare sambata si au rolul de a te pregatii pentru examenul care il dai la ei in liceu. Daca intri, nu va mai conta media din generala si/sau media din examen. Stiu mai multe despre acest liceu dar nu intru in detalii...Bafta multa!

| Krystal2345678 explică (pentru TheTimeKiller):

Si daca nu stiu sa cant la un instrument ce fac?!?

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Krystal2345678):

Pai poti intra la desen. Trebuie sa te duci la xursurile organizate de ei prin luna martie. Acolo iti va preda tot ce se da la examen. Cred ca va fi un test cu teorie si o proba practica are consta in a desena ceva...

| Krystal2345678 explică (pentru TheTimeKiller):

Nu vreau la desen vreau la voce

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Krystal2345678):

Cred ca sunt cursuri si pentru asta si dai proba scrisa si proba muzicala. In test te intreaba de mozart, vivaldi etc.(mi se pare plictisitor). Important e sa ai voce si sa te duci la cursurile alea ca sa stii din ce e testul happy.

| Krystal2345678 explică (pentru TheTimeKiller):

Multumesc mult!

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Krystal2345678):

Cu placere si multa bafta! Daca intri vei fi langa liceul meu laughing