| cyndrella a întrebat:

Cum as putea sa asociez timpurile din limba engleza cu cele din limba romana ca sa inteleg cand pot sa le folosesc?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Pai tocmai asta e, ca nu trebuie sa le asociezi. Trebuie sa vezi cand se folosesc in functie de inteles, dar foarte important pentru folosirea corecta este simtul limbii. Iar simtul limbii se capata prin utilizare. Salut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invate-le pe cele din romana la perfectie si dupa aceea apuca-te de cele in engleza! odata ce le stii pe cele din romana, atunci cand vrei sa zici ceva in engleza, iti vor veni automat in minte.