| TheBleuFlower a întrebat:

cum desenez un x intr-un patrat fara sa ridic pixul de pe hartie si fara sa trec de doua ori pe aceeasi linie...
cine stie primeste funda

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Doar un singur pătrat cu un x înăuntru nu se poate( adică 6 linii ) dar se poate dacă la cele patru linii ale pătratului( şi x -ul din interior) mai adaugi încă o căciulă din două linii, ca şi cum ai desena acoperişul la o căsuţă.
Ia încearcă!

6 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Ok, cum? Am incercat de vreo 30 de ori si nu mi-a iesit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate executa, idiferent cum ai încerca, chiar şi considerând ca ai 8 linii, nu 6, tot nu vei reuşi.

| xxxCARBONxxx a răspuns:

Tragi o diagonala dintr-un colt al patratului in altul, treci cu pixul peste latura patratului, apoi tragi si a doua diagonala.
Sper ca mai inteles.

| NikkerBoy a răspuns:

Nu se poate. nu mai incercati laughing

| larydee a răspuns:

Uita-te aici... de fapt e un truc...
http://www.youtube.com/watch?v=eKu1IS-2YFo

| Residentz a răspuns:

Simplu.
Incepi din centru... duci o diagonala in sus. dupa o linie veticala in jos iar te duci in centru dupa diagonala in jos si tot asa...