| WoWmikasWoW a întrebat:

.Este o chestie nu stiu Exact cum se numeste cu 5 puncte asezate asa X X st trebuie unite sa formeze un patrat cu un
X
X X
X in el dar nu ai voie sa ridici pixul de pe foaie si nic sa dai de doua ori peste o linie eu una cred ca e imposibil dar un goleg zice ca poate fi rezolvat sh ma intreb daca cineva poate?

Răspuns Câştigător
| BinePa a răspuns:

X1

x2 x3

X4 x5
Asa sunt asezate cele 5 puncte. Le-am notat astfel pentru a-ti arata traseul pe care trebuie sa il parcurgi.
X4 ->X2 ->X5 ->X3 ->X1 ->X2 ->X3 ->X4 ->X5

| WoWmikasWoW explică (pentru BinePa):

Pai, daca punctele sunt asezate asa:
.

nu merge deoarece trece de 2 ori peste linii

| WoWmikasWoW explică (pentru WoWmikasWoW):

Asa: X X

X

X X

3 răspunsuri:
| micu300 a răspuns:

Da,este posibil!