| ingerashhhh a întrebat:

cunoasteti vreun site care sa contina texte si sa poti traduce, sa antrenezi capacitatile de traducere? De preferat in engleza sau greaca. Multumesc

2 răspunsuri:
| doesntmetter a răspuns:

Duolingo.

| XxAmaliAxX a răspuns:

Poti sa cauti povesti pe wattpad in engleza, wattpad este un site unde persoanele de rand scriu carti. Acolo poti gasi povesti in engleza si, pe langa faptul ca iti antrenezi abilitatea de a traduce un text, te alegi si cu o poveste care sa-ti placa. Poate gasesti o carte in engleza care chiar sa-ti antreneze foamea de a citi, si nu o vei mai putea lasa, asa vei fi obligata sa traduci cat mai mult, dorind sa afli ce se intampla in carte. Eu cel putin asa am invatat engleza si, chiar daca nu stiam toate cuvintele, le scriam pe o foaie si le invatam. -cred ca vei gasi si carti in greaca- Oricum ai proceda, bafta cu invatatul!