| EllyEllu a întrebat:

Curand trebuie sa aleg la ce facultate sa merg si nu sunt prea sigura, dar cred ca Facultatea de Comunicare si Relatii Publice ar fi o alegere buna, insa nu stiu foarte multe despre ea si cel mai mult ma intereseaza admiterea. De ce am nevoie pentru admitere? La ce se dau probe?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti eventual sa suni pe la secretariatul facultatii, sau sa te duci personal.Eu cand eram la liceu, au venit unii si au zis detaliat despre ce e facultatea, ce trebuie sa faci, etc. Poti face ce am zis eu ca sa fii sigura happy
Si daca e o alegere buna o sa aflii daca iti place ce auzi de la cei de acolo.Trebuie sa aflii,daca nu stii deja,ce job o sa ai dupa ce o termini,ce ai sa faci,ce ai de invatat, etc.
E evident ca o sa inveti despre comunicare, probabil nlp, etc si mai multe, dar aceste "mai multe "trebuie sa le stii ca sa stii in ce te bagi si daca o sa iti placa big grin

| florinflorescu a răspuns:

Buna, sfatul meu este sa te gandesti foarte bine ce iti doresti, altfel pierzi ani din viata, bani si nervi. Gandeste-te de ce vrei o anumita facultate, apoi gandeste-te la ce iti doresti tu sa faci toata viata asta, cu placere, sa fii bucuroasa ca faci ceea ce faci, restul vin de la sine.
Daca te intereseaza admiterea la o facultate gasesti pe site-ul facultatii, sau poti da un simplu telefon la secretariatul facultatii. Succes.