| yoni a întrebat:

Buna big grin. Am si eu o intrebare : Cum o a fie admiterea la liceu anul acesta? Eu am auzit asa : 50% mediile V-VIII 25% tezele unice (care au fost anul trecut) si 25% o sa dam niste testari pe parcursul anului scolar.

6 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Inca nu se stie. Urmareste cat de des poti stirile, fiindca in mod sigur vor anunta daca se schimba sau nu ceva in acest sens.Iti doresc multa bafta in continuare! Pa!

| yuli10 a răspuns:

Inscrierea in liceele de stat se face fara examen, pe baza mediei de admitere, compusa din media generala obtinuta la tezele cu subiect unic si media generala de absolvire a claselor a V-VIII. Ambele au o pondere de 50%, informeaza Realitatea TV.
e copy paste de pe net caci habar n-am. sper ca e corect.
eu am dat examen de capacitate cand am intrat sad

| LORY a răspuns:

Pai ce spui tu am citit si eu pe www.edu.ro :

50% mediile 5-8

25% teze cu subiect unic

25% nota test PISA (test de cultura generala/din mai multe materii)

Cam asa se zice ca o sa se intre la liceu; sau am mai auzit ca dupa ce esti repartizat la liceu, liceul respectiv sa iti mai dea un test sau nu stiu ce/pentru. ce :| Dar faza e ca astea sunt doar zvonuri, nu e hotarat definitiv :| Eeee, om trai si om vedea;)) Si eu trec cls. a 8-a...

Oricum bafta!

Bye!

| annda a răspuns:

Nici ei nu stiu inca. laughing

| DoomNEzeu a răspuns:

Oricum o sa fie eu iti urez multa bafta...big grin

| yoni explică:

Multumesc mult:*... Dar deocamdata este adevarat ce am scris eu cu 50%-25%-25%?