| kaTTsu a întrebat:

O intrebare curioasa.Stiti cei de anul trecut care au fost clasa a-8a cu tezele unice pentru admiterea la liceu. DE CE s-a schimbat metoda acum? adica sunt constient de faptul ca acum este mult mai simplu s-au scos tezele unice si acum vor intra pe media celor 8 ani de zile si pe o parere a profesorilor. CEI ASTA FRATILOR? adica eu m-am zbatut anul trecut sa am o medie favorabila si acum astia intra pe o parere a profesorilor? adica unu cu media 8 intra la un liceu de 10 ori mai bun ca al meu si eu care aveam media generala 9 si cu ajutorul tezelor unice am intrat la un liceu slab

Răspuns Câştigător
| adesp12 a răspuns:

Toate schimbarile astea sunt normale intr-o tara ca a noastra.noi nu avem identitate, nu avem un sistem propriu. te inteleg, esti revoltat.Nu e corect. Dar nu ai ce face.aceste lucruri sunt modificate prin lege. Lege data de reprezentantii nostri, Noi i-am ales.si oricum, pe oricine am alege, nu se va schimba nimic.Toti sunt avizi dupa putere si nu ii intereseaza viata pe care o traieste "prostimea".

1 răspuns:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Copilu', eu am dat examen de capacitate şi la doi ani după mine s-au scos.
Acum 7 ani era mai greu decât acum un an şi mai greu ca acum.
Asta e.
Ţara vă vrea proşti.