| iLovePizza51 a întrebat:

Dacă aș dori să renunț la o facultate (anul I, la buget), care ar fi consecințele?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă renunți, renunți. Nimeni nu te poate obliga să o faci.
Nu există penalizări prevăzute undeva pentru decizia dtale.
Faci cerere, o motivezi, motive personale.
O depui. Se analizează. Conducerea instutuției o analizează și ia act de decizia ta. Te anunță că având in vedere decizia ta, acceptă retragerea ta. Te scoate din evidența lor și dacă ai depuse la ei acte, îți restituie la cerere dosarul. Asta-i tot,
Dacă mai vrei altă dată altceva, dai din nou examen de admitere.

| Wr3nch a răspuns:

Platesti un an la alta facultate, chiar daca ai medie de buget. Dar e chiar asa rau incat sa renunti? laughing E abia prima saptamana.

| Bizon95 a răspuns:

Daca nu ai primit nici o bursa atunci

TREBUIE SA TE DUCI SI SA DEPUI CERERE CU NUMAR DE INREGISTRARE CA RENUNTI LA FACULTATE

alfel o sa fii studentul IDEAL pentru ei, automat te lasa repetent si te baga la cu-plata, iar dupa 3 ani te dau in judecata sa isi recupereze prejudiciu

daca ai primit bursa trebuie sa o dai inapoi, INTEGRAL!

| Nilsson a răspuns:

De ce vrei să renunți?

| brokxy a răspuns:

CONSECINTE: vi sa lucrezi cu mine la LIDL 12 ore pe 700 de lei lunar laughing