| robertrobert0303 a întrebat:

Salut! Ce trebuie să fac dacă vreau să renunț la facultate? Anula acesta am frecventat foarte putin facultatea spre deloc, in consecință am multe restanțe si nu mai am de gând sa ma prezint la examenele ce vor urma. Care sunt consecințele faptului ca renunț la facultate fara a termina anul/fara a lua examenele? Multumesc.

3 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Pai daca poti sa faci o altfel de cariera fara facultatea aia, nu te mai intereseaza domeniul, astea sunt consecintele.

| robertrobert0303 explică (pentru oglindasultanului):

Dar dacă renunț la facultatea de acum, fara să promovez anul, voi putea pe viitor sa ma inscriu la alte facultati?

| UserRo10 a răspuns:

In loc sa te lasi de facultate eu zic sa ingheti anul si sa il repeti din iarna. Vorbeste la secretariat despre proceduri si te vor ghida. Nu merita sa te lasi de facultate.