| RyAngel a întrebat:

Daca intru la CN Caragiale Ploiesti, imi spune si mie cineva cum sunt profii la filo-simplu? Cum ati fost in prima zi intr-a noua? Presupun ca in uniforma, dar am auzit ca nu se mai duc si flori, e adevarat? Si uniforma o tineti mereu sau dupa cateva saptamani renuntati la ea, e vreun prof obsedat de uniforma? Cat mai multe informatii, va rog! Nu vreau sa merg nepregatita!

Răspuns Câştigător
| Andr3 a răspuns:

Cunosc liceul acesta k in palma, intreaga mea familia a invatat aici.Nu stiu daca trebuie neaparat sa mergi in uniforma, cel putin in ziua de azi nici la gimnaziu nu mai vin toti in uniforma decat daca li se cere.Dar avand in vedere ca esti vei incepe a9a ar fi dragut sa te duci in fusta, camasa si eventual cravata.Cu florile, nu stiu ce sa zic. Unii duc, altii nu.Cat despre profi,stiu ca la gimnaziu sunt cativa care tin chiar mult la uniforma, dar cum am zis, multi elevi nu isi mai asculta dirigintele si se imbraca cum vor, decent totusi, eventual cu bluza alba sau cu cravata peste un tricou laughing.La liceu nu prea mai poarta elevii uniforme.Bineinteles ca profii isi doresc acest lucru dar nu mai stau cu gura pe ei.Se fac observatii daca imbrcamintea nu este decenta bineinteles.Dar, cum am zis, ar fi dragut, macar cateva zile pe an sa te duci cu fusta sau cu sacoul. Oricum o sa iti placa.Cunosc majoritatea profesorilor.Mi se pare o scoala deosebita,legaturile dintre elevi si profesori sunt mari, ca intr-o familiehappy nu stiu exact ce profi iti vor pica la filo, sunt multe profesoare de limba romana, dar cu totii sunt buni, chiar daca unii sunt mai exigenti iar altii nu happy