| Jack99 a întrebat:

Buna!
Daca stiu sa derivez si stiu teoriile pot invata integrale repede, gen doar sa le pot folosi? Sunt la facultate la informatica si imi e frica de analiza.
Aveti ceva sfaturi?

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, nu iti face griji. Daca inveti ce zice proful pentru examen + subiectele din anii trecuti, o sa trecui cu bine. Mai este pana la sesiune, iar daca dai partial, o sa se arate cativa colegi care sa aiba ceva subiecte. Daca nu... la examen o sa inveti frumos teoria de la curs, chiar si daca o tocesti, iar la probleme o sa o aplici cum stii tu. Nu este de ajuns doar sa stii sa derivezi. Trebuie sa aplici formulele invatate la curs.