| Stefan1123 a întrebat:

Daca urmez 2 cursuri de limbi străine la Institutul Eurocor vor fi luate în considerare la CV? Vreau să urmez si o facultate, dar ca activități extra.

Răspuns Câştigător
| Ionut58282856 a răspuns:

In primul rand vor fi un plus daca unde te angajezi tu trebuie sa traduci ceva iar in al doilea exista cateva firme care pur si simplu te pun la test o saptamana, doua iar dupa daca te descurci te angajeaza. Asta cu testul e doar daca nu ai diploma si restul chestiilor iti dai si singur seama.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Doar vor fi un posibil plus pentru angajator sa vada ca stii ceva limba straina dar iti recomand cursurile fata in fata, organizate, intr-o sala, de limbi straine, sunt mai apreciate si pretuite decat cele Eurocor.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu trebuie sa ai diploma, trebuie sa știi.
Dacă tu cunosti acele limbi, pur și simplu le scrii in cv ca nu te interesează pe nimeni de unde le știi. Si degeaba ai diploma de la Eurocor (nu știu cum de mai rezista ăștia pe piata) dacă tu vei fi nevoit sa vorbesti franceza la locul de munca și nu știi.
Angajatorul va fi mult mai mulțumit de unul care a stat 5 ani in Anglia și a invatat engleza decât unul care a făcut un curs Cambridge sau cum s-o numi ala...