| oanyoana a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer de la un liceu la alt liceu la acelasi profil(filologie) trebuie sa dau diferente? Sunt grele diferentele?
P.S:am trecut a9a
Funda

Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

HeyhappyDaca profilul este acelasi, nu, nu trebuie sa dai diferentehappyDiferentele(nu in cazul tau. dupa cum ai precizat) pot fi grele sau usoare in fuctie de materiile la care dai, dar parerea mea este ca nu sunt cine stie ce:-J Plus ca, daca vrei sa te transferi si trebuie' sa dai diferente(repet, nu in cazul tau)trebuie sa iei minim 5 ca sa trecihappy
Ca sa te transferi trebuie sa scrii o cerere, tu sau parintii tai si sa o depuii la liceul la care vrei sa te transferihappyNu stiu sigur daca acum te poti transfera, daca zici ca ai trecut a 9-a:-J mi se pare ca te poti transfera abia din al 2-lea semestruthinking dar merita sa incercihappyPoti merge sa vorbesti cu directoarea liceului la care vrei sa te transferitongue Bafta!

3 răspunsuri:
| AstroAlex59 a răspuns:

Nu trebuie sa dai diferente funda?winking

| JoanJett a răspuns:

Daca treci la acelasi profil nu trebuie sa dai nici o diferenta, doar daca schimbi profiulu.

| Nutzyka a răspuns:

Nu trebuie sa dai nicio diferenta doar sa ai media cu care se intra la acel liceu unde trebuie sa te transferi ceri transferul dar mai intai mergi si intreaba daca mai sunt locuri la acel liceu si daca mai sunt e foarte simplu iti iei dosarul si fisa de transfer mergi la liceu respectiv si te reinscrii...