| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa merg la un liceu,profil stiinte sociale, intensiv spaniola, trebuie sa stiu spaniola sau se incepe de la 0? Apropo, e vorba despre Liceul Teoretic "Dimitrie Cantemir" Iasi.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In principiu trebuie s-o stii dar depinde si de nivelul celorlalti copii. Daca toti sunt incepatori sau aproape incepatori o sa va ia de la 0 intr-un ritm mai alert, daca ceilalti insa stiu, clar n-o ia de la 0.

| alina2k18 a răspuns:

Clar trebuie sa stii daca e limba 1 de studiu la care dai si teza.

| Raducons a răspuns:

Se incepe de la stadiul de incepator.