| klaas1992 a întrebat:

Vreau sa dau la un liceul profil stiinte sociale, dar e intensiv limba spaniola.Eu sunt din R.Moldova unde nu avem asa ceva asa ca nu prea stiu ce inseamna asta. Poate cineva sa imi explice? Limba spaniola se invata din clasa 9 sau trebuie sa stii ceva cand intri la liceu?

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai daca e intensiv spaniola - va fi prima limba straina de studiu deci principala unde nu esti luat de la 0/incepator.
Daca e si profesor sever nu te astepta sa vorbeasca vreun cuvant in romana la ora.
Poate ai noroc si e profesor intelegator cu un elev ca tine, eventual ar mai fi 1-2-3 in aceeasi situatie, dar slabe sanse.
Se da si teza fiind intensiv spaniola deci ce te faci? Eventual poti face meditatii vara asta ca sa ai un punct de pornire cand incepi liceul.

| Docmiau a răspuns:

Recomand Liceul Eugen Pora Cluj-Napoca