| d33yuka a întrebat:

De cand eram mica am vrut sa devin actrita! Idoli mei sunt Ian Somerhalder si Maia Morgenstern! Ador actoria, am fost si la cursuri de actorie si mi s-a spus ca sunt foarte talentata si ca o sa reusesc sa ajung o mare actrita. Vreau ca in clasa a9a sa intru la liceul de arte Dinu Lipatti din Bucuresti, sectiunea actorie. Intrebarea mea este: Ce probe se dau in clasa a9a la Dinu Lipatti sectiunea actorie? Funda la primul raspuns corectbig grin

2 răspunsuri:
| anda13anda a răspuns:

Nu sunt sigura dar: Admiterea la clasa de Actorie se face pe baza unei probe de aptitudini ( monolog, povestire, poezie, spontaneitate).
Asta presupune ca trebuie sa stiti o poezie, o fabula, un text LA PRIMA VEDERE citit in trei feluri diferite, gama Do major si o piesa pe care trebuie sa aratati aptitudinile muzicale. De preferat sa cunoasteti putin un instrument (macar putin pian sau chitara). Este posibil sa va dea si un moment

| Ciprian_Isidor_1933 a răspuns:

Uite aici se fac pregatiri pentru admitere :) : www.cursurideactorie.com Îți fac ei repertoriul și te pregătesc pentru probe :)