| anonim_4396 a întrebat:

Buna,de ce apar durerile de rinichi in sarcina?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate sunt dureri de spate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai facut infectie urinara, mergi la medic sa i ti facă ecografie si sa i ti dea tratament.

| Lioana a răspuns:

Diferitele dureri din timpul sarcinii sunt cauzate de faptul ca copilul preseaza organele. Daca nu e asta atunci poate fi o problema care nu are legătură cu sarcina.

| Floridori a răspuns:

Chiar daca in timpul sarcinii apar multe schimbari, majoritatea inofensive, cu toate ca neplacute ori sacaitoare, durerea de rinichi necesita o vizita la medic, deoarece ar putea indica anumite afectiuni.Ar putea avea legatura cu sarcina, acesta fiind elementul declansator, dar nu vorbim de un simptom inofensiv cauzat de sarcina, ci de un simptom cauzat de o afectiune aparuta in timpul sarcinii.

Multa sanatate!