| helentpu a întrebat:

De unde ar trebui să încep " informarea " cu privire la domeniul politic. Nu prea m-a interesat până acum, dar este un domeniu de actualitate, până la urmă, ceva necesar. De unde să pornesc, pentru a ajunge să fiu la curent cu ceea ce se întâmplă?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te uiti zilnic la stiri, citesti zilnic ziarele serioase si in timp te prinzi cum merg lucrurile

| AndreiWeisz a răspuns:

De la prezent laughing Citesti si tu stirile, cand e ceva prin articol despre care nu stii, te apuci sa cauti ce e aia. Eventual si o definitie a ceea ce inseamna dreapta si stanga in politica.