| Snicker a întrebat:

Buna,
Deci...cam de o saptamana si ceva a citesc cartea "Singur pe lume"de Hector Malot si am ajuns la capitolul 9. Deci ma plictiseste ingrozitor. daca in aproximativ 1 saptamana si ceva am citit doar 9 capitole...
Nu stiu ce sa fac.Sa continui s-o citesc? Adica pe parcurs devine mai interesanta, se shimba cu ceva? Mie mi se pare ca nu se intampla nimic captivant, sa te faca dornic s-o citesti.
Bine, am citit si doar 60-70 de pagini, poate pe parcurs se schimba, si d-asta intreb :sa citesc in continuare?(sa adorm dupa 10 pagini citite? ca asa am facut pana acum) sau sa trec la romanele mele sf pe care le ador?
Voua cum vi s-a parut aceasta carte? Merita s-o citesc in continuare?
Va amultumesc!

13 răspunsuri:
| karellen a răspuns:

Citeste-o pana la capat, iti va placea (sper). iar daca nu, macar iti educi rabdarea pentru lectura. un lucru foarte bun, de altfel

| RoooneyThePuf a răspuns:

A fost caretea mea preef pe la 11 ani. dar na...fiecare cu ale lui.Nu citi ceva ce nu-ti place. Mie mi-a placut mult este captivanta, are f multe actiuni.Chiar nu te-a facut deloc curioasa?

| Ralucutsa a răspuns:

Da, am citit-o eu pe toata si e foarte frumoasa!
Nu merita sa o abandonezi!

| Gabriela_5253 a răspuns:

NaDy, dar tu ai citit macar cartea, sau cel putin...ai auzit de ea ca sa poti spune ca e "naspa"?

Uite Olenutza, cartea asta mi s-a parut foarte frumoasa, de fapt este printre preferatele mele, crede-ma, merita.

Dar totusi faci ce vrei, este alegerea ta insa, inveti multe lucruri din ea si tu pierzi daca nu o citesti.

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Iti recomand sa continui sa o citesti.Este o carte foarte frumoasa.Asa la inceput, te plictisesti pana cand intri in carte si te lasi in voia ei.Atunci iti place la nebunie sa o citesti si sa nu o mai lasi.

| alexH a răspuns:

NaDy, la modul in care te tragi in poza, nu stiu cine te-ar putea crede ca ai citit "Singur pe lume", sau orice alta carte. Adica, muzica regelui e mai captivanta pentru tine. "Cartile e naspa".

| alexa15_9959 a răspuns:

E o carte ft frumoasa. Diriga` mi-a spus mai demult ca nu citesti o carte neaparat ca sa intelegi ceva(asta nu inseamna sa citesti printre randuri). E bine sa citesti si pentru imbogatirea vocabularului.Si-n plus, pe parcursul cartii ai sa descoperi lucruri care or sa te faca sa privesti viata cu alti ochi.Parerea mea.

| deiu a răspuns:

Singur pe lume a fost prima mea carte citita.de ea m-am apucat prima data. e adevarat ca nu e asa plina d actiune povestea asta, dar curiozitatea m-a impins sa o citesc pana la capat...si mi-a placut pana la urma. dar daca ai preferinte si iti place un gen anume, axeaza-te pe ala. din cand in cand poti sa mi citesti si altcevatongue

vezi tu
byeewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce imi amintesc eu, asta era una dintre cartile mele preferate acum vreo cativa anitongue Asta nu inseamna ca trebuie sa-ti placa si tie, dar incearca sa o citesti in continuare ca e interesanta. Daca chiar nu mai rezisti revino la cartile tale preferate laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cartea mea preferatalove struck Am citit`o de circa 3 orilove struck SI as mai citi`o sincerwinking Merita, sunt niste aventuri fantasticehappy

| Yuuki_5557 a răspuns:

Eu am citit-o si cred ca este grozava.Eu dupa ce am imprumutat cartea de le biblioteca nu am mai putut-o lasa jos, citeam aproape non-stoplaughing

| Andrreeubehs a răspuns:

NOpee'!
Nu merita sa o citesti este naspawinking
Si nu merita sa citesti ceva ce nu. ti place big grin
Deci revin-o la ce vrei sa citesti! Pupiciikiss love struck fundita!

| alysa_8237 a răspuns:

Merita citita. mie mi-a placut foarte tare. depinde si de felul tau de a fi. happy