| Andre_2307 a întrebat:

Deci eu acum am intrat a9a la profilul stiinte ale naturii happy, la un liceu " asa si asa " Problema e urmatoarea : Niciodata nu am fost de acord sa intru la liceul ala. Intotdeauna am vrut sa merg la Andrei Muresanu, dar parintii nu m-au lasat. Spuneau ca nu am unde sa stau, dar exista un internat doar. Daca vreau sa ma transfer, pot si din semestrul I? Pe acelasi profil, am inteles ca daca vreau la altul cum ar fi : filologie trebuie sa dau niste diferente happy. Va rog ajutati-ma, eu chiar vreau sa invat. Nu stiu nici cum sa imi conving parintii sa ma lase sad Acolo am majoritatea prietenilor.

1 răspuns:
| TheGeor19 a răspuns:

Buna! Eu te sfatuies sa discuti cu parintii tai si sa le spui ca tu nu poti sa te adaptezi la acel liceu si ca doresti sa-l urmezi acolo unde iti place si unde ai majoritatea colegilor din generala.Iti doresc ca parintii tai sa te inteleaga si sa te lase sa faci ce doresti! Sper ca te-am ajutat!winking