Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Desi sunt doar clasa a X-a, vreau si eu sa aflu cam care sunt criteriile care trebuiesc indeplinite pentru a primi bursa la Universitatea Ovidius, ramura farmacie.Si daca cineva imi poate oferi mai multe detalii legate de facultatea aceasta, il rog frumos sa-mi spuna.
Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Existe burse sociale, de merit si de studii.
Pentru prima categorie trebuie sa fii orfan, sa ai venituri foarte mici pe membru de familie si criterii de genul.
Celalalte burse se ofera in ordinea mediilor. In primul semestrul din anul I iau medii cei care au fost admisi primii la facultate (cred ca voi dati admitere, deci in functie de nota de acolo) si din semestru doi, cei care iau cele mai mari note in sesiune iau burse, deci invata bine!
Informatiile astea in general se gasesc pe internet pe site-ul facultatii la care doresti sa aplici.

1 răspuns:
| BV_Alex_2000_UiEi a răspuns:

Daca imi dai funda la raspunsul asta iti zic