| bbbbbbbbbbb a întrebat:

Buna Dimineata TPU! Am nevoie si eu e ajutorbig grin astazi dau test la engleza la timpuri. Eu timpurile le stiu cum se formeaza pe toatehappy dar as dori sa imi explicati cand se foloseste fiecare timp va rogbig grin astept un raspuns cat mai bun:d Funda

1 răspuns:
| ioana1704 a răspuns:

Depinde ce timpuri ati facut. prezent, trecut, viitor sper ca stii. present perfect, indica o actiune care are loc in momentul vorbirii - plec la piata -I am going...