| AlinaHoran a întrebat:

Buna din nou TPU :X

Cum este in clasa a 8-a? Este mai greu decat in a 7-a? La biologie este greu? Ce se invata? La chimie, fizica va fi mai greu decat in a 7-a? Latina cum estelaughing?

7 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

Depinde... daca vei invata ti se va parea totul simplu.Eu am invatat mai bine in clasa a 8-a decat in a 7-a.La biologie vei studia ecologia(ceva de genul). La chimie vei incepe sa faci probleme cu ecuatii chimice...etc,iar la fizic vei face recapitulare.Latina e frumoasa, daca o invetibatting eyelashes.

Succes.

| shtephie a răspuns:

Clasa a opta este mai usoara decat a7-a! Dai niste examene, dar atata timp cat inveti, nu te temewinking
La bio faci ecologiewinkingf simplu
Si chimia este mai fr decat in a7a.
La fizica repeti unele lucruri ce ai facut in a7-a.
Si eu latina nu prea am facut, deoarece am facut ore de romana in locul eihappy Dar nu-i greawinking

| εїз a răspuns:

Nu, nu este greu, recapitulezi tot ce ai făcut în ani precedenţi, cele mai grea clasă, este clasa a 1-a şi a 9-a.
Pa, pa.

| BabalGam a răspuns:

Nu, pentru ca daca o sa inveti o sa ti se pare usor, dar daca nu inveti,... stiu si eu note mici, si latina o s-o inveti incetul cu incetul

sper ca ti-am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e mai greu ca intr-a 7-a, dar nici usor nu e. Faci ecologie, care dupa parerea mea este plictisitoare si as fi dat orice sa fi facut anatomie inca un an.La chimie e un picut mai greu, dar la fizica e usor.Latina... multa istorie, adica istoria Romei, obiceiurile romanilor, legende si un pic gramatica, dar e placut.
Bafta in continuare!

| Serena1993 a răspuns:

Cum a spus si soul trebuie sa inveti! daca inveti va fi bine si nu vei avea probleme. daca nu va fi mult mai rau sad

si cu latina.hmmm nu am invatat inca
dar o sa te descurci daca o sa incerci sa retii totul si sa inveti bine!

si recapituleaza tot ce-ai facut toti anii acestia:de la a 5-a la a 7-a
sper ca te-am ajutat

bye happy
si spor la scoala

| Dayana95 a răspuns:

Pfff...prea multe intrebariwinking dar nu este greu, daca u esti fata desteapta nu-ti va fi greutongue Deci.Succes la scoala.ca mai avem un piccrying

Întrebări recente