| ThePinkWorld a întrebat:

Buna dragilor! asta e o intrebare pentru cei din Calarasi. Daca as avea media 8.50 pot sa intru la Liceul Mihai Eminescu la profilul filologie simplu?

1 răspuns:
| Skypee a răspuns:

Asta o sa vezi cand o sa primesti o carticica unde scrie media de admitere. Apropo dupa ce ai dat examenul ar fi trebuit sa alegi deja liceul si ai fi fost repartizat la liceu.Si conteaza si de locurile liceului, daca mai multi aplica la liceu si au note mai mari si ocupa locurile poti sa ai si diferenta de o sutime in minus ca nu intrii. Oricum 8.50 e o medie buna daca te referi de media de la examen(aia e cea mai importanta)