| Nimeni91 a întrebat:

Buna dragilor! La eseul de la subiectul 3 la bac la limba romana, la genul epic, in afara de caracterizarea de personaj, relatia dintre doua personaje si tema si viziunea despre lume mai este si altceva? Dar la liric, in afara de tema si viziunea despre lume sau incadrarea in specie sau particularitatile de constructie ale unui text liric, mai este ceva?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Văd că ai enumerat tot...
Spor la învățat!

| LPCTSTR a răspuns:

La epic si comedie le-ai spus pe toate, la liric toate trei trebuie sa fie numai unul, caci tema si viziunea coreleaza/sunt date strict de curent. Nu se mai da incadrare in specie (sa spui de ce este).

| Anuket a răspuns:

Nu.