| Nimeni91 a întrebat:

Drama "Meșterul Manole " de Lucian Blaga, cate pagini are? Am citit-o pe net și are numai 80 de pagini. Știu că nr de pagini este influențat și de așezarea în pagină și de mărimea literelor, însă la o librărie online am găsit o carte care are 200 și e o diferenta prea mare.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de asezarea in pagina, marimea scrisului dar mai e o chestie... poate la librarie era o carte cu mai multe opere. De obicei mai gasesti asta. Chiar daca pe coperta scrie Mesterul Manole, daca rasfoiesti cartea posibil sa gasesti si alte opere, mi s-a intamplat si mie asta

| Nimeni91 explică (pentru anonim_4396):

Mersi!? Scuze de intarziere!

| NoisyLight a răspuns:

Este posibil să fie 200 de pagini. Cartea în format mic, pe hârtie, are cam 160 de pagini. Exemplu găsit pe net:
https://www.anticariatuldenoapte.ro/......le-7742759