| 熊Panda熊 a întrebat:

După părerea voastră, credeți că AR scadea mediile de admitere la liceu? As avea vreo șansă să intru la un liceu cu profil științele naturii in Cluj, dacă am Media 8, 85 sau să mă orientez spre filo?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nun se poate da un raspuns precis, depinde de mediile celorlalti care opteaza pentru acel licei si acel profil.
In orice caz, daca vrei la acel liceu, pune-l la optiunea 1, n-ai nimic de pierdut, doar de castigat.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU avem de unde să GHICIM!
Oricum, este posibil - mediile de anul trecut sunt doar orientative happy
Acum, depinde şi ce liceu preferi...

Media de admitere depinde de localitate/liceu/profil/specializare!
În general, variaţia este de +/- 0, 5 p până la 1 p faţă de mediile din anul anterior.

Toate cele bune!

| 熊Panda熊 explică:

Dar credeți că mediile vor scădea?

| Lalaland5818 a răspuns:

Personal, cred ca o sa scada mediile, deoarece anul acesta a fost un examen mai greu decat anul trecut. In plus, sunt multi care s-au pierdut si la romana, pentru ca nu se asteptau sa se dea genul liric, dar si la matematica la exercitiul 6. Asa ca eu zic ca ai toate sansele in favoarea ta.
Bafta!