| MaximovGeorgiana a întrebat:

Am media de admitere 8.40 sad si in Mihai Viteazu se intra pe filo cu 8, 64. oare am sanse sa intru? Voi ce credeti, vor scadea mediile anul asta? Multumesc.

8 răspunsuri:
| fLrYdzstr a răspuns:

Daca pui ca prima optiune sigur vei intrawinking. depinde si cate locuri sunt da intri. Yonika sau cum iti zice eu zic sa nu te bagi ca nu cresc mediile rolling on the floor, mai bine nu te bagai cum s creasca mediile daca au scazut foarte mult anul trecut cand erau examenele 25% dapai acum cand sunt 50%, vorbesti aiurea ma sad.

| Moiseicip a răspuns:

Nu se stie niciodata, incearca si ai sa vezi. Poate anul trecut a fost media 8, 64, dar anul acesta poate mai scade deoarece cam asa se intampla in fiecare an, adica intr-un an poate sa scada iar intr-un an poate sa mai creasca.SUCCES

| Annonymus0000 a răspuns:

Imi pare rau dar nu cred ca o sa intri pentru ai media mai mica si anul asta o sa creasca chiar mediile de admitere de la licee

| CookieMonster_4926 a răspuns:

Si eu am cam aceeasi dilema happy Se vor scadea daca este nevoie dar depinde si de numarul de locuri disponibile la liceul respectiv si de cate persoane vor acelasi profil la acelasi liceu

| AlxAlexAlx a răspuns:

Cine stie daca vor scadea depinde... dar tu pune primul profil pe cel care iti place mai mult si la care vrei sigur sa intri ca nu patesti nimic apoi pui urmatorul la care vrei sa intri si tot asa Sper ca te-am ajutat big grin Funda? big grin

| Shteffy a răspuns:

Pai dupa parerea mea mediile vor creste.Eu intru acum clasa a 10-a si anul trecut dupa cum cred ca sti s-a intrat cu media calculandu-se astfel: media tezelor unice+media testelor nationale+media anilor 5-8 totul impartit la 4, dar acum din cate am inteles au fost mai mari notele la testele nationale pentru ca din punctul meu de vedere sunt mai usoare decat tezele care le-am dat eu in clasa a 7-a, acum cu repartizarile pe calculator depinde de cati vor sa intre acolo unde vrei si u si cu ce medie. eu iti urez bafta

| Ilinca_2837 a răspuns:

Defapt.Ioana are dreptate! Mediile de anul acesta cresc... Si 0, 24 de sutimi diferenta e enorm! Deci sigur nu intri. Dar nu trebuie sa te descurajezi!:*

| xMouse a răspuns:

Buna! Sigur ca ai sanse sa intri. Probabil te-ai uitat in Ghidul Candidatului... Acolo este afisata, dupa cum probabil stii cea mai mica medie cu care s-a intrat anul trecut, ea este afisata doar cu scop orientativ, ca unii care au 7 nu pot intra acolo. Anyways intre 8.64 si 8.40 nu este diferenta mare, doar de 0.24, dar trenuie sa te gandesti ca depinde si de numarul de locuri alocate. Daca sunt doar 30, e mai greu deoarece cu siguranta sunt inca 30 de copii cu medii peste 8.40 care vor la filologie, dar daca sunt 60, sigur ai sansele tale. Bafta! kiss Sa ajungi unde vrei tu!