| sparkle01 a întrebat:

Eseul poate contine dialog?

Răspuns Câştigător
| Andrei8805 a răspuns:

Un eseu poate sa abordeze o operă literară, sau un aspect al ei (o idee, o temă, un simbol) de pe poziții filosofice, poate să apeleze la informații sociologice sau psihologice, poate să facă asociații în diverse arte, pe o temă oarecare

Elemente specifice:
- subiectivitatea asumată
- prezentarea unor idei fără obligația de a fi demonstrate, argumentate
asociații libere de teme, motive, simboluri, gânduri
- libertatea totală de a alege un anume stil
- atingerea mai multor domenii

Nu poate contine dialoguri.

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu dar in schimb poti introduce intrebari retorice pentru ca mai apoi sa dai raspunsul in continutul eseului.

| IonutAxi a răspuns:

Nu

| Motanul239 a răspuns:

Nu...fundita?

Răspuns utilizator avertizat