| AlYnA_8981 a întrebat:

Este cineva pe aici la un liceu cu profil stiinte ale naturii? Eu cand am intrat la liceu m-am inscris la ceva cu profil uman si anul asta as vrea sa-mi iau transferul la Charles Lougier profil stiinte ale naturii (sunt din Craiova). La profil stiinte ale naturii se da bacul la fel cum se da la profil real? Din aceleasi materii? Sau? Eu nu prea ma impac bine cu matematica si.big grin

2 răspunsuri:
| katy2010 a răspuns:

Eu sunt la stiintele naturiibig grin se da din romana, matematica, si ai la alegere fizica, chimie si biologie.eu dau biologie bineinteleslaughing

sper ca ti-am fost de ajutor:* succes in continuare

| Locre a răspuns:

Eu sunt inscrisa la un liceu cu profilul "Stiinte ale naturii" sau bio-chimie cum i se mai zicebig grin.Deci la profilu bio-chimie se da bac din mate numai ca matematica de la profilu asta e mai usoara ca cea de la mate-info. Cea de la mate-info e numerotata m1 iar cea de la bio-chimie m2 deci e mai usoara.Asa...se mai da din 2 sau o materie la alegere dintre bio chimie si fizica, din romana si o limba straina(la alegere), deci nu e chiar ca la mate-info unde se da si din informatica.Si de fapt nu e un profil, profilul e real, iar "stiinte ale naturii" e un fel de ramura a profilului.Sincer nici eu nu prea ma impac cu mate dar totusi nu ai cum sa nu te descurci daca inveti...Eu iti zic sa te muti daca vrei fiindca profilul real iti deschide multe porti spre viitor fata de cel uman.Bafta!