| heidi123 a întrebat:

Bună! Este necesar să mă duc la selecții pentru proiectele erasmus? Si dacă da, pe ce criterii sunt selectați elevii, studenții?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e necesar dar nici nu-ți strică o experiență d-asta

| heidi123 explică (pentru sierra1):

Am întrebat pentru că niște prieteni mi au spus că au întrebat profesorii din liceul lor dacă este posibil să meargă în niște proiecte erasmus și au zis că nu este posibil pentru că trebuiau să meargă la selecții/să fie prinși în acest program când erau ei mai mici. mi au mai spus că anul trecut li s-a comfirmat chiar de către profesori că școala nu mai are proiecte pentru clasa lor, doar pentru alte clase și că o să i anunțe dacă o să mai apară proiecte pe viitor și acum au luat un coleg de la ei din clasă fără să i anunțe și pe prietenii mei.