| maria_9179 a întrebat:

Buna,eu as vrea sa dau la facultatea de psihologie si stiinte ale educatiei din bucuresti, pe ramura de psihologie unde se da examen de admitere din psihologia generala de clasa a 10 a si vroiam sa va interb daca stiti cumva cam care au fost mediile de admitere anul trecut, sau daca examenele au fost foarte grele. din ce am vazut pe sit-ul facultatii, subectele de examen, nu sunt grele.multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| edoru a răspuns:

Nu, imi pare rau. Mai bine intra pe http://www.fpse.ro/....../index.php si cerceteaza. Vezi daca poti ajunge la simularea lor de examen.

5 răspunsuri:
| edoru a răspuns:

Conversational: Nu mai bine dai la Filosofie? Din experienta mea cu "psihologia" tot ce mi-a ramas este cum sa ofer explicatii aparent coerente, astfel catalogand, jignind, imunizandu-mi toleranta et cetera.

| maria_9179 explică (pentru edoru):

Da dar avand in vedere ca eu sunt la profil pedagogic si psihologia este materie de baza mi-ar fi mai usor.si vreau ca dupa ce termin facultatea sa imi si pot gasi post, adica eu vreau sa fac facultatea de psihologie si master in stiinte ale educatiei. este foarte grea facultatea de psihologie? sau complicata?

| edoru a răspuns (pentru maria_9179):

Nu, nu este greu. Ma bucur ca esti hotarata. Succes!

| maria_9179 explică (pentru edoru):

Multumesc frumos, dar sti cumva cam cat au fost mediile de admitere anul trecut?

| edoru a răspuns (pentru maria_9179):

Nu, imi pare rau. Mai bine intra pe http://www.fpse.ro/....../index.php si cerceteaza. Vezi daca poti ajunge la simularea lor de examen.

| Ioana2012J a răspuns:

Ai fost admisă deja? sau treci a12a?