| Amaliia_Amii_1997 a întrebat:

Explicati-mi si mie va rog proverbul acesta Funda+Vot.

Un prieten face mai mult decat o punga cu galbeni.

Multumesc!love struck

Răspuns Câştigător
| BlurrY a răspuns:

Inseamna ca prietenii sunt nepretuiti si nu poti pune pret pe ei. De prieteni mai ai nevoie.sa te consoleze.sa faci cv cand te plictisesti...dar cu banii cf? te duci la mall.sin in 2ore is gata.pe cand prietenii ii ai pentru totdeaunahappybig grin
Prieteni iti poti face usor.dar la fel de usor ii poti pierde sad
Daca te-am ajutat da o funditabig grinhee hee

3 răspunsuri:
| crmr a răspuns:

Adica pe un prieten nu il tradezi/vinzi pentru cativa bani
funda?

| andra1223 a răspuns:

Banii ii pierzi cu timpul, insa un prieten adevarat va ramane mereu cu tine, orice s-ar intampla. happy

| deedeetzi a răspuns:

Prietenia este mai importanta decat bogatia.Banii ii obtii mai usor decat un prieten adevarat.happy