| EU1139 a întrebat:

fac un power point despre India si nu stiu cum sa incep. Puteti sa mi dati cateva idei ceva de genu scurta prefata.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Ratzushk a răspuns:

India este o tara minunata care are o cultura aparte fata de celalte tari.Este frumoasa si are multe de oferit.La inceput ti se pare ciudat sa oferi ofrande si sa consideri o vaca un animal sacru. Dar dincolo de-o vaca indienii vad o fiinta minunata si atragtoare.Nu trebuie sa incerci sa intelegi prea multe din cultura lor neobisnuita, trebuie doar sa o cunosti si asa va fi inteleasa. Sper ca va simntiti atrasi de India cum ma simt si eu pentru ac aceasta tara este frumoasa si consider ca ar trebui cunoscuta de toti... fundita?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| VladestepeTPU a răspuns:

Începe cu localizarea thinking

| andradadada a răspuns:

Pai poti incepe :
india, o tara din asia, considerata o mare putere etc
poti vb de cultura, de istorie
mai pui 2 / 3 imagini si sigur iti va iesi okwinking
p. s: nu te piede in detalii, fi cat mai clar :X
sper sa iti reuseasca >big grin