| ktyi a întrebat:

faceti-mi si mie un text in care de descri un oras pe care l-ati vizitat sau despre care ai citit, :* funda

Răspuns Câştigător
| Adisoo09 a răspuns:

Orasul Sibiu este considerat pe buna dreptate ca fiind unul dintre cele mai frumoase si bine conservate orase istorice din Romania si Europa, cu un patrimoniu arhitectural care se intinde pe 80 de hectare. Cetatea medievala a Sibiului, ramasa intacta dupa doua razboaie mondiale si neatinsa de regimul comunist, pastreaza inca spiritul si atmosfera secolelor de mult apuse. Imprejurimile Sibiului, dintre care amintim zona de inmasurabila valoare culturala cunoscuta sub numele de 'Marginimea Sibiului', precum si statiunea Paltinis, muntii Fagaras de la Transfagarasan pana la Valea Oltului si satele sasesti din jur, contribuie intr-o si mai mare masura la reputatia Sibiului de cea mai importanta destinatie turistica din Romania.

1 răspuns:
| flavia2000 a răspuns:

Bucuresti. Sau cum i se mai zice micul paris cu lumini aprinse seara. trezeste dragostea de care aricare oras are nevoie. capitala romaniei. un locsor istoric mare.

cateva idei sper ca o sa te ajute happy
Funda?