| TheGoodAngel a întrebat:

Buna guys! La noi in scoala se face Festivalul Tarilor si noua ne-a cazut Ungaria. Puteti sa-mi da-ti dansul popular al acestei tari )) Merci, funda celui ce gaseste dansul!

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dansul se numeste "ceardas" si gasesti pe youtube si muzica, si ansambluri folclorice care danseaza, ca sa poti vedea miscarile.

| meryy11 a răspuns:

Hei! Pai caută pe net dans ungar si o sa îți dea o melodie puteți sa o puneti pe fundal cand faceți prezentarea sau sa o cânte cineva la pian sau vioara

| TheGoodAngel explică:

Mai sunt variante? ma e timp pina poimiine daca cineva mai gaseste ceva (de dorit video) primeste funda