| Mariutaioana a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa merg la facutatea de psihologie si stiintele educatiei, pe profilul pegagogic, insa timpul nu imi permite, si ar trebui sa merg la fara frecventa. Intrebarea mea daca se poate merge si asa la acest profil. Va rog, ajuta-ti-ma.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu exista invatamant fara frecventa ci doar invatamant la distanta si nu cred ca o facultate pe profil pedagogic are aceasta forma.
Uita-te pe site-ul oficial al facultatii la care vrei sa mergi si vezi acolo ce forme are.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există "învăţământ fără frecvenţă"!
Eventual, este învăţământ cu frecvenţă redusă/FR sau învăţământ la distanţă/ÎD.

Modalitatea de admitere şi disciplinele/specializările & forma de învăţământ/Tematica/mediile DIFERĂ în funcţie de facultate/localitate!

NU ai precizat localitatea!
Ar trebui să GHICIM din ce localitate este facultatea dorită de tine? rolling on the floor
Sau, vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

Poate revii cu detalii...

Toate cele bune!