| Cita a întrebat:

Imi faceti si mie o scurta povestire distractiva cu care titlu vreti voi numai sa fie (cu care titlu vreti) :
1.Calatorie pe planeta marte
2.Raliu in munti
3. Un meci de fotbal
3. 1 aprilie
Va rog sa ma ajutati! FUNDA si restul' VOT! kiss

Răspuns Câştigător
| Iiiiioana a răspuns:

De ce oare totul e asa de.ROSU in jurul meu? Parca nu mai sunt pe pamant...aici domneste un aer greu si insuportabil. in jurul meu vad doar stele. totul arata ca o pictua a unui copil din clasa intai.am impresia ca sunt PE MARTE!
tot plimbandu-ma pe aici, zaresc o umbra. o umbra de om parca...dar nu e om! ma cuprind fiori reci si ametesc. dintr-o data din umbra apare un locuitor a acelei planete. e un martian. il studiez si ma uit fix la el. are ochii mari si albastri, pielea ii e verde fosforescent. dintr-o data a ridicat o mana. eu m-am speria si m-am dat inapoi, dand un tipat ascutit. martianul, a inceput sa rada de mine, desi era si el destul de derutat. am ras si eu si apoi a zis ceva, habar nu am ce, pentru ca nu l-am inteles, si m-a condus intr-un loc minunat unde cresteau plante rosii si roz si unde erau mai multi martieni. din cate am vazut, jucau un fel de ping-pong si m-au invitat si pe mine sa joc. am luat o paleta si am jucat. am pierdut cateva mingi, care nu stiu unde au aterziat, dar la fiecare minge pierduta cadea cate o stea si martienii radeau in hohote.
am jucat si carti cu ei si fotbal si ne-am distrat. dar tot nu intelegeam cum de am ajuns chiar PE MARTE.
Driiiing-Driiiiiiiing! Ce e zgomotul acesta asurzitor? OF...desteptatorul! este ora 7:00. trebuie sa merg la scoala...deci asa am ajuns pe marte! am visat!
si era asa de frumos pe marte...as fi ramas acolo daca nu ma trezeam!

sper sa te ajute, corecteaz-o tu pentru ca e seara si am scris-o cu greseli pentru ca sunt obosita.

9 răspunsuri:
| Damasc a răspuns:

Nu !

| Bebitssaa a răspuns:

Buna, si eu sunt in clasa a 5 -a :p...Ieri ne-a dat si noua profesoara tema astaa ` straight face Poi pune ceva Real.de exemplu ce ti s-a intamplat tie de 1 aprilie happy
Si. cred ca ai cartea aia verde la romana...
Apropo, lasa un mesaj, Spune in ce localitate locuiesti sau judet. Astept mesajul tau!

| Chαяtreux a răspuns:

Siigurbatting eyelashes
O sa aleg 1 aprilie
deci:
___________1 aprilie

Era o seara frumoasa de aprilie. Mai exact de 1 aprilie. Si o fetita, nu retin varsta exact, a intrat pe net. Mai precis pe TPU. Si cerea ajutor la tema. iar eu am facut o mica gluma de 1 aprilie cum ca o ajut laughing (care 12 mai.).

| Roメette a răspuns:

3. Poti sa povestesti la 1 aprilie. ca ai vrut sa le faci o farsa colegilor / prietenilor si ai lipit o fisa la intrarea in clasa sau pe hol si ai fost surprinsa ca toti care treceau pe acolo se aplecau si incercau sa ia acea fisa de 50bani. In final poti sa spui ca astepti mereu cu drag ziua de 1 aprilie pentru ca ti se pare cea mai amuzanta zi din an...

Iata alte motive pentru 1 aprilie :

1. Poti sa fi schimbat zaharul cu sarea, iar toti care vroiau sa puna in ceai sau undeva zahar puneau sare laughing
2.Sa fi dat foc la o hartie, cand cineva doarmea si sa fi strigat cat te tine gura focccccccccc!

fundita?

| Cita explică:

Va rog! Din toata inima va rog!puppy dog eyes

| Cita explică:

Va rog mult! Va rog din toata inima!puppy dog eyes

| Cita explică:

Multumesc mult!

| anykuta a răspuns:

Planeta marte am vazut-o mai intii pe poze credeam ca e o acadea mare si delicioase. aterizind am depistat ca este o suprafata numai cu argila vint si namol. nu ma-u incintat nici locuitorii de culoare ros aprins, cu hainele fara gust de culoare verde martion. asa ca am inteles ca marte este o acadea fara gust fara luciu si cu niste visine pe jumatate coapte. dezgustator