| yourprincess a întrebat:

Imi place mult limba engleza, si invat din placere.Insa am o problema:uit timpurile verbale...Ce as putea face sa-mi ramana in minte?

8 răspunsuri:
| Sebastian1996 a răspuns:

Daca vrei sa le inveti ca "papagalul" repata-le de3 ori pe zi timp de o saptamana si vei reusi.

| yourprincess explică (pentru Sebastian1996):

Vreau sa invat logic, sa stiu sa le utilizez in vorbire, nu sa stau sa ma gandesc!

| yourprincess explică (pentru yourprincess):

*la teorie

| comsacodrut a răspuns:

Repeta-le de mai multe ori pe zi.Ca sunt doar 3 timpuri nu 7 ca in limba romana

| yourprincess explică (pentru comsacodrut):

Cum 3? sunt o gramada de timpuri...

| comsacodrut a răspuns (pentru yourprincess):

Stiam ca sunt 3. in orice caz

| YourAngelღ a răspuns:

Ai putea sa le repeti de mai multe ori pana le inveti asa daca nu le repeti de mai multe ori nu ai cum sa le stii :*

| Bambilika a răspuns:

Incearca sa faci mai multe exercitii si sa gandesti logic atunci cand pui timpurile, si incet, incet le vei folosi corect. cumpara-ti niste caiete speciale cu exercitii dar care sa aiba raspunsurile la sfarsit ca sa te corectezi apoi. sper ca ti-am fost de folos :*