| weirdgreenalien117 a întrebat:

Buna. Imi poate spune cineva ce materii se fac la profilul turism si alimentatie si daca se poate si din ce se va da Bac-ul? Mersi : )

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| KristianLarracuente a răspuns:

Salut! La filiera tehnologică, profil servicii, specializarea turism și alimentație, în clasa a IX-a se studiază:
• Limba și literatura română
• Limba engleză
• Limba franceză, respectiv germană
• Matematică
• Fizică
• Chimie
• Biologie
• Istorie
• Geografie
• Logică, argumentare și comunicare
• Religie
• Educație fizică și sport
• TIC
• Bazele contabilității
• Calitatea în turism și alimentație
• Structuri de primire turistică
• Procese de bază în alimentație
În cadrul examenului de bacalaureat intră competențele digitale, în limba română și într-o limbă de circulație internațională: limba engleză și probele scrise la:
• Limba și literatura română
• Proba obligatorie a profilului: matematică, în cazul tău
• Proba la alegere a profilului: Logică, argumentare și comunicare/ Psihologie/ Economie/ Geografie
Succes!

1 răspuns: