| Crystal1807 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva in ce constau examenele care se tin pentru probele de aptitudini la engleza? As vrea sa stiu si daca e greu examenul in scris. Mersi happy

3 răspunsuri:
| Allegria_8100 a răspuns:

Daca te referi la bac.e simplu ai scrisul in care iti alegi tu combinatie de B-B,B-A, A-B, A-A adica subiectul A la 1 este cu intrebari si variante de raspuns pe baza unui text la fel si la B doar ca e mai greu, iar la subiectul 2 ai la A o scrisoare pe o tema data sau la B un eseu pe o tema... si in functie de ce alegi te incadreaza in functie de puncte la A1, A2, B1,B2
La asculatre ne pune o casetuta si avem intrebarile in fata si bifezi ceea ce crezi tu ca e corect
La vorbire iti alegi un subiect si te duci in fata comisiei si raspunzi la cele trei intrabari nu sunt grele bafta...

| SHINeeTaemin a răspuns:

Multumesc pentru funda

| MaRRa_2468 a răspuns:

Nu este greu! Iti da doua subiecte (compuneri) si tu trebuie sa iti alegi una! Depinde cat de buna o faci!

Acum depinde pe ce clasa esti!