| Vasilache_Maria_1997 a întrebat:

Am si eu o intrebare este cineva pe aici care a dat probele de aptitudini la liceul pedagogic in ultimii ani? As vrea sa stiu cam in ce constau?

1 răspuns:
| OliviaStavarache12 a răspuns:

Sport- 2-3 elemente de gimnastică acrobatică, alergare (de rezistență) fără cronometru, la muzică- un cântec din 1-4/ 5-8, de preferat să știi 2-3 (primele strofe)..la desen,- desene cu umbre ( gen: o vază și cu un fruct, și să le desenezi cu tot cu umbre), iar la dicție, o poezie de recitat ( Mihai Eminescu / Nichita Stănescu etc) și e posibil să te întrebe ceva din morfologie din poezia respectivă ( un substantiv, valoare morfologică, sau chiar să explici o figură de stil)
Poți intra pe site-ul unei scoli pedagogice, vei vedea acolo, poate mai multe. Sper că te-am ajutat :*