| GummyBear654 a întrebat:

Imi puteti da o idei cum sa fac un proiect cu eminescu pe foaie duplex? Sa fie si cu informatii si altele... Ajutor! Funda...

2 răspunsuri:
| Iubitulmeuhusky a răspuns:

Paii...am facut o gramada de proiecte cu poeti/prozatori/personalitati ale istoriei/orase/tari etc. Cauta informatii legate de locul nasterii, parinti, institutiile in care a invatat, oamenii importanti pe care i-a cunoscut si cu care a colaborat, si nu in ultimul rand, operele publicate, revistele/cartile in care s-au publicat si anii publicatiilor. Poti sa pui de asemenea poze cu Eminescu, singurele 3 facute in timpul vietii lui, casa parinteasca si altele[Mormantul, Veronica Micle etc.]. Sa-i pui titlul sus sau in mijlocul paginii. Funda? puppy dog eyes

| oanacandy12 a răspuns:

Pai si eu am avut asa ceva de facut dar nu despre Eminescu ci despre Halloween ma rog, ti-as sugera daca ai imprimanta sa tragi cateva imagini cu el nu multe 2-3, de asemenea sa copii cateva informatii cum ar fi bibliografia sau despre viata lui, copilaria etc.(le gasesti pe wikipedia). Cam asta ar fi in principal poti face si cateva desene mici pe ici colo nu neaparat cu portretul lui.....Ca asezare in pagina sunt 2 moduri: 1.scrii titlu mare in mijlocul colii duplex si restul informatiilor si imaginilor le pui imprejurul titlului si 2. pui titlul mare sus si reastul informatiilor le grupezi pe 2 coloane. Sper ca ti-am fost de ajutor. funda?!puppy dog eyes