| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti explica ce se va da la testul pentru intensiv engleza scris si oral?{funda si vot}
P. S. Fara raspunsuri stupide.

Răspuns Câştigător
| obsesion15 a răspuns:

La examenul de engleza scris,va fi relativ usor.Un exercitiu cu timpurile verbale, altul cu intrebari bazate pe text, altul cu o mica compunere sau scrisoare si un exercitiu cu rephrasing.La oral, depinde mult de profesorul care te va examina.Cel mai probabil, vei primi un text, il vei citi si apoi vei raspunde la niste intrebari legate de acesta.Ai grija ca la oral sa folosesti asa numitele linking words.(http://www.vivquarry.com/wkshts/linkwd.html )

Mult succes!

1 răspuns:
| Puffa99 a răspuns:

Stiu doar pentru admiterea in a5a,in fine la mine a fostasa:la oral mi-a dat profu meu de engleza sa citesc un text din manual(care l-am avut in a4a)si sa-l traduc,iar la scris am primit o fisa (la fel ca si o recapitulare)unde trebuia sa completez un text, cuvintele cu care trebuia completat fiind doar 4, apoi sa completez niste intrebari ca What? Where? etc, deci doar ce ai facut iti dawinkingsa nu ai emotziiwinkingsi la examenu oral sa stii ca te cheama separat nu te pune sa citesti de fata cu totiwinking