| Allways a întrebat:

imi puteti spune profilurile la liceu si cam cu cat s eintra? pentru cele mai buna si multe dau fundita mz

2 răspunsuri:
| dannyella15 a răspuns:

Depinde spre ce parte ai inclinatie:daca iti place matematica, poti alege un profil de mate-info simplu sau mate info bilingv engleza, germana sau franceza.De asemenea exista si mate info ~info intensiv~. Daca iti place limba romana, poti alege filologie, si aici existand profile cu bilingv:filologie engleza, germana sau franceza. Daca iti place istoria, relatiile dintre oameni poti merge pe stiinte sociale.Aici exista stiinte sociale -engleza.In sfarsit, daca preferi stiintele exacte-chimia, biologia,-poti alege stiinte naturale. Sper ca iti vor fi de foloshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spre sfarsitul clasei a 8-a primesti un ghid cu toate liceele din judetul tau, si iti arata acolo ultima medie pentru fiecare profil in parte